Egzamin ósmoklasisty rok szkolony 2024/2025
Egzamin ósmoklasisty 2024/2025 to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia kończącego szkołę podstawową w Polsce. Jest to pierwszy poważny test, który ma na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności zdobytych przez osiem lat nauki. Egzamin składa się z trzech części: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Warto zaznaczyć, że wyniki tego egzaminu mają duże znaczenie przy rekrutacji do szkół średnich, dlatego odpowiednie przygotowanie jest kluczowe. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się również na stronie internetowej: https://oke.jaworzno.pl/www3/eo/
Uczniowie powinni regularnie powtarzać materiał, korzystać z dostępnych zasobów edukacyjnych oraz brać udział w próbnych egzaminach, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wysokich wyników. W roku szkolnym 2024/2025 warto również zwrócić uwagę na wszelkie zmiany w programie nauczania oraz wymagania egzaminacyjne, które mogą zostać wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji.
Egzamin ósmoklasisty odbywa się w maju. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
UPRAWNIENIA LAUREATÓW I FINALISTÓW KONKURSÓW
Uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej wymienionej w wykazie olimpiad lub laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, jest zwolniony z egzaminu z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z przedmiotu najwyższego wyniku.
UPRAWNIENIA UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, uczniowie, o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (cudzoziemcy), oraz uczniowie – obywatele Ukrainy przystępują do egzaminu ósmoklasisty w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące dostosowań są ogłaszane w komunikacie o dostosowaniach.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
- drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
- trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także wnosić do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystać z takich urządzeń w tej sali.
20240820 E8_25 Komunikat o dostosowaniach w_FIN
20240820 E8 EM Komunikat o harmonogramie 2025
20230606_Wykaz_olimpiad_rok_szkolny_2024_2025
Informator_E8_polski_2025_P1_aktualizacja-1-1
Informator_E8_matematyka_2025_P1
Stres-egzaminacyjny-PORADNIK-DLA-RODZICOW
Stres-egzaminacyjny-PORADNIK-DLA-OSMOKLASISTOW-I-MATURZYSTOW